Stymulanty

Wyświetlono 44 produktów.


Stymulanty to skuteczny sposób na dodanie energii i sił witalnych, szczególnie w momentach przemęczenia. Osoby trenujące, zarówno zawodowo, jak i amatorsko, wybierają stymulanty jako skuteczne wsparcie przed ćwiczeniami. Stymulanty dostępne w ofercie sklepu mphurt.pl zawierają różne koncentraty substancji pobudzających. Po ich zażyciu poprawia się łączność pomiędzy neuronami mózgu, czynności układu nerwowego zostają pobudzone i dochodzi do wyostrzenia zmysłów.

Wiele suplementów tego typu działa wielotorowo dzięki zawartości różnych substancji aktywnych. Odżywki na lepszą pracę mózgu często są wzbogacone o minerały i witaminy.

Działanie stymulujących odżywek – układ nerwowy i neurotransmitery

Ludzki mózg, podobnie jak wszystkie zaawansowane systemy technologiczne, opiera się na przesyłaniu informacji. Pomiędzy komórkami nerwowymi, za transport rozmaitych impulsów odpowiadają substancje zwane neurotransmiterami. Najpopularniejsze z nich to acetylocholina, serotonina czy kwas glutaminowy, a wpływ, jaki wywiera neuroprzekaźnik na ciało człowieka zależy od jego składu chemicznego. Odżywki dla sportowców i osób wykonujących pracę umysłową zawierają substancje, które zwiększają uwalnianie neurotransmiterów pobudzających i poprawiają ogólny balans chemiczny układu nerwowego.

Substancje aktywne w suplementach na poprawę koncentracji i przyspieszające naukę

Odżywki na lepszą pracę mózgu efektywnie zwiększają zdolność koncentracji i ułatwiają przyswajanie nowych informacji. Stymulanty poprawiają samopoczucie osób wykonujących pracę obciążającą umysłowo. Wśród osób uprawiających sport, preparaty zdobyły uznanie z powodu działania stymulującego redukcję tkanki tłuszczowej oraz polepszanie możliwości wysiłkowych. Pozytywna energia i umiejętność długotrwałego skupienia przekładają się również na większą motywację i lepsze wyniki podczas treningów.

Kofeina to najpowszechniej stosowany środek aktywny w stymulantach. Kolejną popularną substancją tego typu jest tyrozyna, która wykazuje zdolność do zwiększania możliwość wysiłkowych, a także polepsza nastrój dzięki stymulacji układu nerwowego. Delikatnym i naturalnym rozwiązaniem są odżywki z guaraną, które cieszą się szerokim gronem zwolenników. Preparaty z ekstraktem tego owocu uwalniają się do krwi w sposób zrównoważony, co sprawia, że działają dłużej i bardziej równomiernie. Oprócz kapsułek, popularna jest sproszkowana guarana. Konsumenci chętnie sięgają także po suplementy zawierające wyciąg z żeń-szenia. Żeń-szeń działa stymulująco i obniża poziom glukozy we krwi, co jest istotne dla osób pragnących zredukować ilość tkanki tłuszczowej w organizmie. Składnikiem umożliwiającym długotrwałe skupienie jest też lecytyna, którą można przyjmować w formie kapsułek. Suplementy są polecane podczas intensywnej nauki i w czasie przepracowania, a także dla osób starszych. Lecytyna poprawia również krążenie krwi oraz działa antystresowo.